Sportovní haly

Potřeba české společnosti pro stavění sportovních hal může sahat až do roku 1862, kdy bylo založeno sportovní hnutí Sokol, které se často spojuje se vznikem a osudy vznikajícího Československého státu.

Sportovci v Sokolech cvičili v pronajatých tělocvičnách a různých jiných sálech. Počet cvičenců rychle narůstal, že se chodilo cvičit takřka denně. Stávající prostory brzy přestaly vyhovovat a sokolové se začali skládat na vlastní sportovní haly a jiná i nekrytá sportovní zařízení.

Bezesporu vlasteneckou podporou starostů a radních byli ve městech, z popudu tehdejšího vznikajícího československého národního povědomí lidí, stavěny první sportovní haly pro sportovní spolek Sokol.

Využití hal

Dnes se tyto sportovní haly nepoužívají jen k sokolským sletům. Sportovní haly se nyní využívají k mnohým sportům, ať už fotbalovým, házenkářským, bojovým atp. Sportovní haly nacházejí také řadu jiných využití,které mnohdy neslouží jen ke sportovním účelům, ale také k poutím, veřejným oslavám, ke konání výstav atd.

Materiály pro stavbu sportovních hal

Firma Kovopor Strmilov s.r.o. mimo jiné vyrábí ocelové konstrukce sportovních hal nebo provádí jejich rekonstrukce.

Haly v základu dodáváme z vysokopevnostní oceli nebo i z jiných lehkých slitin kovu včetně izolačních materiálů a jejich kompletních soustav přizpůsobených k jednotlivým zakázkám a požadavkům investorů.